History In a Few Pictures: Maidan Nezalezhnosti From One Spot During 10 Months

Photographer Eugene Nikiforov took static photos of Independence Square from the one spot during 10 months – from October 2013 to August 2014. First, for personal archive, later – to document historical events of the country. The last photo from this series was made on 17 August, 2014.

Maidan Nezalezhnosti 16 October 2013
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 4 December 2013
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 17 December 2013
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 4 February 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 20 February 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 23 February 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 11 April 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 22 June 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 12 August 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

Maidan Nezalezhnosti 17 August 2014
Maidan Nezalezhnosti, Ukraine

In Ukrainian:

Історія у кількох фотографіях: Майдан Незалежності з однієї точки за 10 місяців. Фотограф Євген Нікіфоров знімав статичні фотографії Майдану Незалежності з однієї точки впродовж 10 місяців – з жовтня 2013 по серпень 2014 року. Спершу для особистого архіву, потім – для документації вже історичних для країни подій. Останнє фото з цієї серії зроблене 17 серпня.

Євген був одним з багатьох фотографів, які під час осінніх та зимових подій чимало свого вільного часу проводили на Майдані та фіксували перебіг народного протистояння. Фотограф знімав на Майдані репортажі для декількох українських й іноземних видань. І дуже багато – для особистого архіву, фото з якого згодом стали у пригоді та будуть надруковані в двох виданнях, присвячених #Євромайдану.

“Майже рік напередодні Євромайдану я працював за межами України, повернувся наприкінці літа 2013-го року. В жовтні вирішив зробити декілька світлин центру Києва суто для себе – планував найближчим часом знову їхати працювати за кордон, хотів зберегти собі на пам’ять образ міста.

З особистих обставин я залишився в Україні, а за місяць розпочалися перші протести. Протягом осені-зими я багато знімав на вулиці – еволюцію всіх барикад по периметру наметового містечка, польові кухні, мистецькі об’єкти на Майдані, портрети протестувальників.

В якийсь момент, вже на початку грудня, я згадав про ті жовтневі кадри з майданчику перед готелем “Україна”. Життя Майдану тоді було дуже динамічним, а внутрішня структура змінювалася чи не щотижня.

Вирішив зробити для себе такий собі візуальний аналіз – як виглядатиме епіцентр протесту з часом. Зйомка з однієї точки – простий та переконливий засіб зафіксувати хронологію місця, адже кожний наступний кадр вже не буде таким, як у минулий раз.

Ракурс на одній світлині дещо відхилений – робити тривалу зйомку зі штативом в той момент здавалося небезпечним, а стандартна точка була, до того ж, технічно недоступна. Кінцевий етап цієї серії неможливо було передбачити. Незрозумілим він лишається, насправді, і зараз.”

Джерело: life.pravda.com.ua

You might also be interested to read this:

Close Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *